Horner: Albon musi szybko udowodnić, że zasługuje na fotel

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner powiedział, że Alex Albon będzie musiał udowodnić swoją wartość w ciągu wyścigów w Portugalii i na Imoli, jeśli chce pozostać w ekipie z Milton Keynes. Jeśli z kolei nie zrealizuje swojego zadania, Red Bull będzie szukać drugiego kierowcy spoza swojej puli.

Albon przechodzi przez dość trudny sezon. Taj co prawda wywalczył swoje pierwsze podium w F1 na torze Mugello, jednak było też kilka wyścigów, w których był wyraźnie wolniejszy niż zespołowy kolega Max Verstappen. Największa różnica między kierowcami widoczna jest w kwalifikacjach, a pozycja startowa przekłada się niejako na wynik wyścigu, przez co Albon ma 83 punkty straty w klasyfikacji kierowców do Verstappena. Horner zapowiedział, że Albon musi dać powód Red Bullowi do zachowania go w zespole na przyszły sezon.

„Chcemy, aby Alex zajął ten fotel i po prostu uzasadnił, że nie ma potrzeby szukać alternatyw. Myślę, że wszyscy w zespole pragną, aby to zrobił. Wydawało się, że w Mugello zaczął nabierać odpowiedniego tempa. Ma za sobą kilka trudnych weekendów. Myślę, że musi powrócić do formy, zarówno tutaj, ale w szczególności na torze Imola i zaliczyć mocny weekend od początku do końca” – powiedział Horner.

„To jest nasz cel. Jak powiedziałem, to popularny członek zespołu. Potrzebujemy jednak, aby dwa samochody jechały bliżej siebie, aby powalczyć z Mercedesem i to jest coś, co musimy zrobić”.

Horner dodał także, że jeśli Albonowi nie uda się wykonać zadania, Red Bull będzie szukał drugiego kierowcy spoza swojej puli.

„Myślę, że zespół AlphaTauri jest już ułożony pod kątem kierowców. Jak mówię, wciąż preferujemy Alexa. Gdybyśmy jednak musieli szukać innego rozwiązania, musielibyśmy wyjrzeć poza pulę kierowców Red Bulla, ponieważ nie ma po prostu dostępnego zawodnika, którego moglibyśmy wprowadzić. Ponadto, na rynku jest dostępnych kilku kierowców, którzy w następnym sezonie mogą być bez fotela”.

Źródło: formula1.com, f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league