Hamilton komentuje swój roczny kontrakt z Mercedesem

Podczas prezentacji nowego samochodu Mercedesa w F1 – modelu W12 – Lewis Hamilton wyjaśnił, dlaczego podpisał tylko roczny kontrakt.

Po tym jak mistrzowie świata ogłosili w lutym podpisanie zaledwie rocznego kontraktu z siedmiokrotnym mistrzem świata, powstało wiele pytań i wątpliwości. Według wielu roczny kontrakt oznacza, że Brytyjczyk odejdzie po tym sezonie na emeryturę, a jego miejsce zajmie obecny kierowca Williamsa, George Russell.

„Po pierwsze, jestem w szczęśliwej sytuacji, w której osiągnąłem większość rzeczy, które chciałem osiągnąć. Nie ma więc rzeczywistej potrzeby długiego planowania naprzód. Myślę, że żyjemy w dość nietypowym okresie w naszym życiu, a ja chciałem tylko jeden rok. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to wtedy możemy porozmawiać o tym, czy robimy coś więcej i dodawać to dalej”.

Oprócz pokazania nowego samochodu, Mercedes ogłosił, że wspólnie z Lewisem Hamiltonem utworzą organizację charytatywną, której celem i misją będzie wspieranie większej różnorodności i włączenia jej we wszystkich formach do sportów motorowych.

Jednym z głównych priorytetów Brytyjczyka na ten rok będzie dbanie o poprawę w kwestiach równości i różnorodności: „[Będzie to] głównym priorytetem na sezon 2021 – w przeszłości chodziło tylko o wygrywanie mistrzostw. W zeszłym roku było sporo rozmów na temat równości i integracji i myślę, że dużo już o tym powiedziano. W tym roku chodzi o dążenie do różnorodności i upewnienie się, że te działania naprawdę zostaną podjęte. To jest sedno moich działań, ale oczywiście istniejemy po to, aby wygrać i to jest to, do czego ci wszyscy faceci i dziewczyny tutaj pracują, więc to jest mój cel, aby im to zapewnić”.

Dla Hamiltona będzie to już 14. sezon w Formule 1. Brytyjczyk pobił przez ten czas większość rekordów ustanowionych przez Ayrtona Sennę oraz Michaela Schumachera – w tym wyrównanie zdobycia siedmiu tytułów mistrza świata. Partnerem Hamiltona będzie Valtteri Bottas.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league