Schumacher: Widzimy światło w tunelu

Mick Schumacher w kwalifikacjach do Grand Prix Francji uzyskał najlepszy wynik dla zespołu Haasa od wyścigu w Niemczech w 2020 roku. Rozbicie się Schumachera w ostatnich momentach pierwszej sesji kwalifikacyjnej spowodowało czerwoną flagę i znak zapytania dla zespołu w kwestii uszkodzeń jego bolidu. Jednak sam fakt zajęcia 15. pozycji napawa Niemca optymizmem.

Świetne kwalifikacje i wizja pojawienia się w drugiej sesji kwalifikacyjnej została przerwana, kiedy na sam koniec pierwszej części Schumacher utracił kontrolę nad tylną osią w zakręcie 6. i uszkodził swój bolid. Momentalnie wprowadzona czerwona flaga, a w ostateczności, niecałą minutę przed końcem, sesję postanowiono zakończyć.

Mimo tego incydentu Schumacher zadowolony jest z samego faktu dostania się do drugiej sesji kwalifikacyjnej. Sam następująco tłumaczy całe zdarzenie.

„Za bardzo naciskałem wchodząc w zakręt i to wybiło tył. Na samochód w dużym stopniu wpływa wiatr – nie wiem, czy to nie spowodowało dodatkowej nadsterowności” – powiedział. „Mimo to udało nam się wystartować w pierwszej sesji Q2 w tym roku, więc mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli więcej takich dni”.

Inspekcja samochodu Haas przeprowadzona po kwalifikacjach nie wykazała jednak żadnych poważnych uszkodzeń wymagających wymiany komponentów, dzięki czemu Schumacher wystartuje z 15. pola. Jak przyznał Niemiec jeszcze przed sprawdzeniem auta, jeżeli dokonane zostaną jakiekolwiek zmiany pozycji na starcie do Grand Prix Francji, w dalszym ciągu będzie starał się patrzeć pozytywnie i odzyskiwać jak najwięcej pozycji: „Jeśli wszystko będzie w porządku, zaczniemy z osiągniętego przez miejsca, jeśli jednak coś się stanie, to mam 53 okrążenia do nadrobienia. Jestem optymistą, widzimy światło na końcu tunelu”.

Dodatkowo Schumacher zaznaczył, że zarówno on, jak i cały zespół, są zmobilizowani, co pokazują ich wyniki: „Zespół z każdym dniem jest coraz bardziej zmotywowany, ja również z każdym dniem jestem w większym stopniu zmotywowany. Te wyniki pokazują, że nasza ciężka praca przynosi efekty”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze