Haas: Fittipaldi będzie testować w Bahrajnie

Właściciel amerykańskiego zespołu Formuły 1 Gene Haas powiedział przed niedzielnym wyścigiem NASCAR w Las Vegas, że Pietro Fittipaldi będzie zastępować Nikitę Mazepina podczas testów w Bahrajnie. Nie oznacza to jednak, że Brazylijczyk będzie startować w wyścigach.

„Haas zawsze był głównym sponsorem i nie wiem, dlaczego ludzie mówili, że jesteśmy rosyjskim zespołem. Haas Automation zawsze było na samochodzie” – powiedział Haas, podsumowując ostatnie wydarzenia, prowadzące do rozwiązania kontraktów z Mazepinem i sponsorem tytularnym. „Po inwazji na Ukrainę pojawiło się dużo intensywnej krytyki i przerastało to nas. Nie możemy sobie z tym wszystkim radzić i nasi sponsorzy też nie”.

Amerykanin powiedział, że zespół wciąż rozważa kandydatury kierowców, lecz będzie gotowy na testy w Bahrajnie: „Jesteśmy w trakcie rozważania kilku kandydatów, zobaczymy kto jest dostępny i z czym się to wiąże, ale będziemy mieli kogoś na środę. Pietro na pewno będzie [na testach], po to właśnie jest jako nasz kierowca testowy”.

Choć początkowo Fittipaldi był przedstawiany jako główny kandydat do objęcia miejsca obok Micka Schumachera, szybko zaczęto mówić o tym, że umieszczanie debiutanta obok rozwijającego się kierowcy nie jest dobrym rozwiązaniem: „Rozglądamy się. Myślę, że chcielibyśmy mieć kogoś z większym doświadczeniem. Musimy zobaczyć, kto jest dostępny”.

Haas stwierdził, że zaplecze sponsorskie kierowcy nie będzie decydującym czynnikiem: „Damy radę. Jest dobrze. Oczywiście chcielibyśmy mieć więcej pieniędzy, ale damy radę. Po prostu będziemy mieli większy minus [do pokrycia przez Haas Automation]”.

Źródło: apnews.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze