Verstappen: Dałem z siebie wszystko

Max Verstappen odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie, choć nie przyszło ono łatwo. Holender do samego końca musiał się bronić przed Carlosem Sainzem Jr, który na metę Grand Prix Kanady wpadł niecałą sekundę za mistrzem świata.

Kierowca Red Bulla przez 20 ostatnich okrążeń wyścigu utrzymywał za sobą kierowcę Ferrari, który w wyniku wyjazdu samochodu bezpieczeństwa zmienił opony i na nieco świeższym komplecie twardej mieszanki naciskał na Holendra do samego końca: „Samochód bezpieczeństwa nam nie pomógł. Myślę, że ogólnie byli [Ferrari] bardzo szybcy w wyścigu, trudno byłoby mi również utrzymać się przed Carlosem nawet, jeśli miałbym w końcówce świeższe opony” – powiedział Verstappen. „Ciężko mi było nawet dorównać Carlosowi pod względem czasów okrążeń po ostatnim postoju, kiedy go goniłem na świeżych oponach, nie byłem pewien, czy to wystarczy do końca. Potem właśnie wyjechał samochód bezpieczeństwa, co nie dawało nam pewności”.

„Dawałem z siebie wszystko, co miałam, a on [Carlos] robił to samo. Naciskał i szarżował mocno. Ostatnie kilka ostatnich okrążeń było świetną zabawą. Ogólnie [Ferrarli] byli bardzo mocni w wyścigu i ciężko byłoby ich wyprzedzić w odwrotnej sytuacji. Wolałbym jednak atakować, niż bronić, ale ostatecznie udało się wygrać”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze