Sainz: Mogłem być dzisiaj w TOP3

Carlos Sainz Jr po kwalifikacjach do Grand Prix Australii był zmieszany swoim najlepszym okrążeniem w Q3. Ostatnia próba Hiszpana pozwoliła mu zająć piąte miejsce, ale jak sam przyznał, gdyby lepiej przygotował opony, to mógłby zająć miejsce w czołowej trójce.

Trzecia linia startowa do niedzielnego wyścigu nie jest maksimum, jakie mógł osiągnąć kierowca Ferrari, co wyjaśnił mediom po zakończonych kwalifikacjach: „Z jednej strony jestem bardzo zadowolony, a z drugiej trochę nie bardzo. Zaczynając od negatywów…mieliśmy trochę kiepskie okrążenie przygotowawcze na najszybszym okrążeniu i niską temperaturę opon. Przepuściliśmy dwa lub trzy samochody, o których myśleliśmy, że są na szybkich okrążeniach, albo tak mi powiedzieli, że są na mocnych okrążeniach, więc musiałem bardzo zwolnić, aby przepuścić te samochody, a potem mnie spowolniły, ponieważ na nich nie były” – tłumaczył w zagrodzie Sainz.

„Straciłem dwie lub trzy dziesiąte w pierwszym sektorze na przygotowanie opon, a potem musiałem bardzo zaryzykować w sektorze drugim i trzecim [aby dogrzać opony] więc przyspieszyłem i ostatecznie zrobiłem bardzo dobre okrążenie. Myślę, że to dałoby mi miejsce w TOP3, co byłoby dobrym postępem i dobrym czasem okrążenia, po tym, jaki uzyskaliśmy [w kwalifikacjach] w Dżudzie ”.

Kierowca Ferrari podtrzymuje również opinię o tym, że jego zespół wykonał dobrą pracę w piątek i to powinno zaowocować lepszym tempem w trakcie niedzielnego wyścigu, gdzie kwestia walki o podium powinna pozostać otwarta: „Skupiając się na pozytywach, jestem o wiele bardziej zadowolony z samochodu. Zrobiłem kilka mocnych okrążeń, dość mocno naciskałem. Ponadto zmiany, które wprowadziliśmy, powinny iść we właściwym kierunku na jutro. Zmiany, które wprowadziliśmy, koncentrują się właśnie na wyścigu, dlatego być może dzisiejszy dzień nie wyglądał szczególnie dobrze. Jestem jednak przekonany, że dzisiaj mogliśmy być w pierwszej trójce z czystym okrążeniem kwalifikacyjnym”.

Źródło: formula1.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze