Albon: Plotki o Ferrari są miłe

Alex Albon powiedział, że dobrze było usłyszeć o plotkach łączących go w przyszłości z zespołem Ferrari, jednak spekulacje pozostaną najprawdopodobniej spekulacjami.

W tym sezonie Albon wywalczył wszystkie 11 punktów dla Williamsa, mając na koncie kilka solidnych wyścigów. Forma Taja nie umknęła osobom w padoku, które zaczęły przymierzać go do jednego z czołowych zespołów w stawce, w tym Ferrari. Wcześniej szef ekipy z Maranello, Frédéric Vasseur, stwierdził, że nie zna źródeł tych doniesień, mimo że zachowują solidną przyjaźń dzięki wcześniejszej współpracy w zespole serii GP3 – ART Grand Prix.

Albon, który miał okazję spędzić dość krótki okres w Red Bullu, został zapytany przez serwis ŚwiatWyścigów.pl o plotki sugerujące zastąpienie Carlosa Sainza Jr oraz o to, jakie są jego odczucia, gdy jest przymierzany do fotela w Ferrari.

„Tak, powiedziałbym, że tak, dobre plotki są zawsze miłe” – powiedział Albon przed Grand Prix Węgier. „Plotki mogą działać w obu kierunkach, ale z tej perspektywy uważam, że to podkreśla te lata dobrych występów i mogę być tylko szczęśliwy, słysząc te doniesienia. Oczywiście to tylko plotki, ale nie narzekam na nie”.

Albon jako były kierowca Red Bull Racing, został także poproszony o opinię w sprawie dość niespodziewanego angażu Daniela Ricciardo, który w AlphaTauri zastąpił Nycka de Vriesa na zasadzie wypożyczenia z Milton Keynes.

„Doszło do tego zdecydowanie wcześniej, niż się spodziewałem” – podkreślił. „Nie wczytywałem się w to za bardzo. Może wy [dziennikarze] moglibyście dać mi odpowiedź bardziej niż ja, ale najwyraźniej oni [Red Bull] byli bardzo zadowoleni z testu Daniela. Nie chcę wkładać słów w czyjeś usta, ale czy to przyspieszyło podjęcie decyzji? Nie wiem, ale wygląda na to, została ona już podjęta wcześniej [śmiech]”.

„Nastąpiło to dość szybko. Dobrze znam Nycka, a podjęcie takiej decyzji po 10 wyścigach jest naprawdę wczesnym momentem. Spodziewałbym się, że nastąpiłoby to po jeszcze dwóch wyścigach, może po przerwie wakacyjnej, ale nie znam powodów”.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze