Sainz: Wspaniale jest zdobyć pole position w Singapurze!

Carlos Sainz Jr od drugiego treningu w Singapurze kończył każdą sesję na pierwszym miejscu. Podobnie było podczas kwalifikacji, gdzie Hiszpan zdobył swoje piąte pole position w karierze.

Kierowca Ferrari już od pierwszego treningu wszedł pewnie w weekend na torze Marina Bay. W FP1 Sainz uzyskał drugi czas, a w każdej kolejnej sesji był najszybszy. W kwalifikacjach Madrytczyk co prawda miał minimalną przewagę nad Russellem i Leclerkiem, ale koniec końców to on ustawi się do Grand Prix Singapuru na pierwszej pozycji startowej: „Wspaniale jest zdobyć pole position na ulicach Singapuru! Już wczoraj widzieliśmy, że jesteśmy konkurencyjni i myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, przygotowując się do kwalifikacji” - powiedziałSainz. „Q3 było bardzo zacięte, ale udało nam się przejechać dobre i czyste okrążenia i zdobyć P1!”.

Zapytany o przewidywania dotyczące tempa wyścigowego Sainz odpowiedział już bardziej stonowanie, podkreślając, że najważniejsze będzie zarządzanie oponami. Doświadczenie poprzednich wyścigów już nie raz pokazało, że Ferrari SF-23 ma z tym największy problem w obecnym sezonie: „Wyścig nie będzie łatwy ze względu na degradację, ale dziś kluczowe jest utrzymanie koncentracji i dobre przygotowanie na jutro. Zespół ciężko pracował i zasłużyliśmy na dobry wynik. Na pewno pójdziemy po to!”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze