Alonso: 19 kierowców już wie, że nie zdobędzie tytułu w tym sezonie

Fernando Alonso już podczas ostatniego dnia testów F1 w Bahrajnie oznajmił, że w jego mniemaniu gra o tytuł mistrzowski 2024 została rozstrzygnięta. Kierowca Astona Martina uważa, że na torze Sakhir tylko jeden zespół i kierowca prezentowali mistrzowską formę.

Hiszpan, oceniając przygotowania Astona Martina do sezonu 2024 F1, nie tryskał przesadnym optymizmem, ale obserwując poczynania rywali, stwierdził, że tylko Red Bull i Max Verstappen będą odgrywać główną rolę na 24 torach. Dwukrotny mistrz świata F1 jest również pod wrażeniem koncepcji Red Bulla RB20: „Nie mam kryształowej kuli, żeby wiedzieć, co robią inni. Max jest jednak mistrzem świata, a Red Bull dominuje w tym sporcie. Również koncepcja, którą zaprezentowali w tym roku, co również jest niespodzianką”.

„W tej chwili musimy ich po prostu obserwować i zobaczyć, jak sobie radzą. Myślę, że 19 kierowców w padoku już teraz myśli, że nie wygrają mistrzostwa. To zdarza się w 99% przypadków w twojej karierze. To brutalny sport”.

Zespół Aston Martin sprawiał przyzwoite wrażenie podczas trzech dni testów F1, ale niemniej Alonso wie, że podjęcie rywalizacji z Red Bullem będzie graniczyć z cudem: „Myślę, że trudno teraz powiedzieć [czy mamy samochód, który zwycięży w wyścigach]. Powiedziałbym, że po zobaczeniu w tym roku Maxa i samochodu Red Bulla szanse na wygranie wyścigu w tym roku są mniejsze dla wszystkich, ale tak właśnie jest”.

Źródło: crash.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze