Juan Manuel Correa w stanie krytycznym, ale stabilnym

Rodzina Juana Manuela Correi wydała oświadczenie, z którego wynika, że stan kierowcy Formuły 2 jest krytyczny, ale stabilny.

Zawodnik zespołu Sauber Junior Team był uczestnikiem wypadku, do którego doszło podczas sobotniego wyścigu F2 na Spa-Francorchamps, w którym na skutek obrażeń zmarł Anthoine Hubert. Według pierwszego oświadczenia Correa doznał złamania obu nóg oraz niewielkiego uszkodzenia kręgosłupa i przeszedł operację w belgijskim szpitalu w Liege.

Od tego czasu zawodnik przebywał na oddziale intensywnej terapii, zaś we wtorek poinformowano, że zostanie on przetransportowany do Londynu w Wielkiej Brytanii do specjalnego ośrodka. Od tego czasu pojawiły się dodatkowe komplikacje, w wyniku których musiał on zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Dodatkowo podano, że obecnie stan kierowcy jest krytyczny, ale stabilny.

„Przede wszystkim w imieniu naszego syna chcemy podziękować wszystkim ze społeczności sportów motorowych oraz poza nią za wspaniałe i troskliwe życzenia, które otrzymaliśmy, jak również wiadomości liczące na szybki powrót do zdrowia. Jesteśmy przekonani, że Juan Manuel sam je zobaczy, kiedy powróci do swoich kont w portalach społecznościowych” – czytamy w oświadczeniu.

„Szanując bezpośredniość i szczerość naszego syna, chcielibyśmy poinformować o jego kontuzji i stanie. W miarę upływu czasu pojawiły się nowe komplikacje w wyniku ogromnego uderzenia, jakiego doznał w sobotę w Belgii. Po przybyciu do Londynu, u Juana Manuela zdiagnozowano zespół ostrej niewydolności oddechowej. Jest to uraz uznawany za powszechny w wypadkach o dużym uderzeniu, taki jak ten”.

„Niestety, w wyniku tego Juan Manuel przeszedł w stan ostrej niewydolności oddechowej. Przebywa on obecnie na oddziale intensywnej terapii specjalizującej się w urazach układu oddechowego. W tym momencie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej i jest wspierany przez ECMO (ciągłe pozaustrojowe natlenianie krwi). Juan Manuel jest w krytycznym, ale stabilnym stanie”.

„Jesteśmy przekonani, że nasz syn nas zaskoczy, jak zawsze to robił swoją ogromną wolą oraz siłą walki i powróci do pełni zdrowia”.

„W tej chwili uprzejmie prosimy o poszanowanie naszej prywatności. Jako rodzina musimy współdziałać i być na 100% dla Juana Manuela”.

„Maria i ja chcemy skorzystać z okazji, aby złożyć kondolencje rodzinie Hubert z powodu ich straty. Nasze serca są złamane i możemy sobie jedynie wyobrazić ból, jaki przyniosła im ta strata”.

Źródło: jmcorrea.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league