Drugovich: Samochód naprawdę dobrze prowadził się na miękkim ogumieniu

Felipe Drugovich wygrał oba wyścigi w Hiszpanii, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej Formuły 2. Podczas konferencji prasowej po wyścigu głównym nie krył zadowolenia ze swojego świetnego weekendu.

Brazylijczyk wygrał wyścig sprinterski, a po starcie z 10. miejsca w wyścigu głównym zdołał przedłużyć stint na miękkich oponach, a pod koniec wyścigu zyskać dużą przewagę nad resztą stawki i triumfować w rywalizacji w niedzielę. Wygrywając oba wyścigi w Barcelonie, kierowca MP Motorsport stał się pierwszym zawodnikiem «nowej ery» F2, który zdołał wygrać zarówno wyścig sprinterski jak i wyścig główny.

„Przeskok z P10 na P1 jest czymś, czego nie mogłem sobie nawet wyobrazić” – powiedział lider klasyfikacji generalnej. „To był niezwykły weekend i niezwykły wyścig. [Po starcie z 10. pozycji] TOP5 było w zasięgu ręki. Jeśli jakoś załapałbym się na podium, byłbym bardzo szczęśliwy. Fakt, że wygrałem, jest naprawdę czymś niesamowitym”.

Drugovich wypowiedział się również o oponach oraz jak sprawił, że miękkie mieszanki wytrzymały aż 18 okrążeń.

„Dużo pracowaliśmy nad tym podczas testów. Wiedzieliśmy, że opony twarde wytrzymują dłużej od miękkich, więc trochę bardziej skupiliśmy się na miększej mieszance i staraliśmy się sprawić, by wytrzymała trochę dłużej. Wydaję mi się, że zrobiliśmy to dobrze. Samochód naprawdę dobrze prowadził się na miękkim ogumieniu i łatwo było o te opony dbać”.

„Na twardych oponach również radziłem sobie dobrze. Pod koniec wyścigu dostałem twardą mieszankę, która była świeższa o około pięć okrążeń od reszty czołówki, co bardzo pomogło. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy”.

Źródło: Konferencja prasowa F2 po wyścigu głównym

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze