O'Sullivan odniósł drugie zwycięstwo w Formule 3

Zak O'Sullivan sięgnął po swój drugi triumf w sezonie Formuły 3, wygrywając w dwukrotnie neutralizowanym sprinterskim wyścigu w Barcelonie, w którym odparł ataki ze strony Luke’a Browninga. Piotr Wiśnicki zajął 26. miejsce.

O'Sullivan, który startuje w barwach zespołu Prema, wystartował z pole position i obronił prowadzenie na dojeździe do pierwszego zakrętu, mimo że rywal z Hitech był dość bliski sukcesu.

Dosłownie chwilę później konieczny był wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Ido Cohen z zespołu Rodin Carlin zderzył się z Rafaelem Villagomezem z zespołu Van Amersfoort Racing w dziewiątym zakręcie, po czym uderzył w barierę i zakończył swój udział w wyścigu. Kierowcy na szczęście nic poważnego się nie stało.

Wyścig został wznowiony na piątym okrążeniu. O'Sullivan był w stanie odskoczyć na kilka długości samochodu od Browninga. Nieco z tyłu Gabriele Mini z Hitech awansował o pięć pozycji, awansując na 12. lokatę, wyprzedzając w krótkim odstępie czasu między innymi Taylora Barnarda oraz Christiana Mansella.

O'Sullivan nadal jednak czuł presję ze strony Browninga, a na 10. okrążeniu musiał odeprzeć atak na hamowaniu do pierwszego zakrętu.

Cztery okrążenia później Saucy popełnił błąd w ostatniej sekcji toru i to pozwoliło Paulowi Aronowi z Premy na awans na czwarte miejsce, a moment zawahania Saucy’ego wykorzystali szybko także Sebastian Montoya z Hitech, a także lider mistrzostw Gabriel Brtoleto z Trident.

Na 15. kółku Montoya i Aron zderzyli się ze sobą w drugim zakręcie. Junior Red Bulla pojechał po tym w żwir i doznał przebicia opony. Niedługo później Dino Beganovic wypadł z toru w zakręcie 10 i także złapał kapcia, a na następny okrążeniu Mini i Mansell doprowadzili do wzajemnej kolizji ponownie w drugim zakręcie. Mansell odpadł z tego powodu z wyścigu, a Mini otrzymał karę doliczenia 10 sekund. Liczba tych incydentów spowodowała drugi wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony na 19. okrążeniu, a O'Sullivan od razu odskoczył od Browninga i odniósł przekonujące zwycięstwo w Barcelonie.

W samej końcówce Mini wyprzedził Saucy’ego i awansował na ósme miejsce, lecz otrzymał karę doliczenia 10 sekund, po której został sklasyfikowany dopiero na 21. miejscu.

Czwarte miejsce zajął Bortoleto, piąty był Aron, szóstą i siódmą lokatę zajął duet MP Motorsport – Franco Colapinto i Mari Boya – a czołową dziesiątkę zamknęli Marti, Saucy i Barnard.

Wiśnicki, który startował z 26. pola, zajął też to miejsce na mecie.

Wyścig główny Formuły 3 w Barcelonie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9:55.