Lotterer przejdzie do zespołu Andretti w Formule E

André Lotterer pozostanie w Formule E w przyszłym sezonie dzięki przejściu z Porsche do zespołu Avalanche Andretti, gdzie zastąpi odchodzącego Olivera Askew.

Lotterer wcześniej został ogłoszony jednym z kierowców nowego projektu LMDh opracowywanym przez Porsche i wiele wskazywało na to, że Lotterer ze względu na to odejdzie z Formuły E, ponieważ niemiecki producent miał się głównie skupić na wyścigach długodystansowych. Później Porsche podpisało kontrakt z Antonio Felixem da Costą, który zostanie zespołowym kolegą Pascala Wehrleina.

Koniec końców Lotterer pozostanie w Formule E dzięki związaniu się z ekipą Andrettiego. Andretti podpisał wcześniej kontrakt z Porsche na otrzymywanie układów napędowych, a także ogłosił przedłużenie współpracy z Jake’em Dennisem na wiele lat.

„Jestem podekscytowany dołączeniem do Avalanche Andretti FE na dziewiąty sezon i początek ery Gen3” – powiedział Lotterer. „Współpraca z Jake’em będzie wspaniałą kombinacją, aby kontynuować działania ekipy w drodze na czoło stawki Formuły E”.

Właściciel zespołu Michael Andretti stwierdził, że podpisanie umowy z Lottererm pozwoli na utworzenie konkurencyjnego i ekscytującego duetu z Dennisem w oczekiwaniu, że wyniki ekipy w następnym sezonie będą jeszcze lepsze.

„Zawsze dążymy do tego, aby być w czołówce każdej serii wyścigowej, w której startujemy” – stwierdził Andretti. „André wnosi bogate doświadczenie do Avalanche Andretti i jest kolejnym krokiem w tworzeniu zespołu, który może podjąć się wyzwania zdobywania zwycięstw oraz mistrzostwa świata. Z niecierpliwością czekamy na jego dołączenie do Jake’a, aby stworzyć konkurencyjny i ekscytujący skład”.

Lotterer jak dotąd ścigał się w pięciu sezonach Formuły E. Na początku reprezentował barwy Techeetah, by następnie związać się z Porsche, które dołączyło do serii na mistrzostwo 2019-20. Niemiec nie stanął jeszcze na najwyższym stopniu podium, ale był kilkukrotnie blisko tego wyczynu.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Avalanche Andretti

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze