DS Penske przyłapane na oszukiwaniu w Formule E

Piąty zespół klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Formuły E DS Penske został ukarany podczas rundy w Portland za użycie niedozwolonych urządzeń pomiarowych do szpiegowania swoich rywali.

Delegat techniczny spostrzegł, jak przed drugą sesją treningową amerykański zespół umieścił na wjeździe do alei serwisowej urządzenia skanujące czujniki RFID, zawierające informacje o konkretnych oponach wykorzystywanych przez zespoły.

Incydent został zgłoszony do sędziów, którzy zdecydowali o ukaraniu zespołu grzywną w wysokości 25 tysięcy euro oraz startem obu kierowców – Stoffela Vandoorne’a i Jeana-Érica Vergne’a – z alei serwisowej do sobotniego wyścigu.

„Sędziowie zostali poinformowani przez delegata technicznego, że uczestnik zainstalował rano sprzęt skanujący czujniki RFID, mogący pozyskać dane ze wszystkich samochodów w czasie rzeczywistym” – czytamy w oświadczeniu sędziów. „Po pierwsze, jest niedozwolone, aby uczestnicy instalowali jakikolwiek sprzęt w alei serwisowej. Po drugie, zbieranie danych tą metodą zapewnia uczestnikowi wiele informacji, które stanowią dużą niesprawiedliwą przewagę. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, sędziowie uważają, że kara jest odpowiednia”.

Zespół DS Penske złamał Artykuł 8.9 regulaminu technicznego, artykuły 23.11 i 30.25 regulaminu sportowego oraz artykuł 12.2.1.I Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze