Meeke wygrywa Rajd Argentyny

Ostatniego dnia zmagań w Ameryce Południowej zawodnicy mieli do przejechania 32,64 km w ramach dwóch odcinków specjalnych El Condor. Dla Krisa Meeke to pierwsza wygrana eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata w karierze.

Brytyjczyk wygrał zmagania z przewagą 18,1 sekundy nad kolegą z zespołu Citroën Madsem Østbergiem i 3:27,4 sekundy nad Walijczykiem Elfynem Evansem w Fordzie Fiesta, dla którego to pierwsze podium w jego historii startów w WRC. Odcinek Power Stage wygrał Sébastien Ogier i zdobył dodatkowe 3 punkty. Oprócz niego punktowali również Dani Sordo w Hyundaiu i Mads Østberg. To pierwszy dublet francuskiego zespołu od Rajdu Finlandii w 2012 roku.

Ostatni dzień okazał się bardzo pechowy dla Fina Jari-Matti Latvali. Zawodnik Volkswagena już na dojazdówce do jedenastego odcinka specjalnego zatrzymał się z powodu problemów z wtryskiem paliwa do jednego z cylindrów. Udało mu się wyruszyć na tą próbę, ale po 12 kilometrach ponownie się zatrzymał i wycofał z rywalizacji. Na ostatnim odcinku specjalnym w ten sam kamień uderzyli Andreas Mikkelsen i Thierry Neuville, w związku z czym nie ukończyli rajdu. Evans miał problemy z silnikiem, przez co stracił dużo czasu, ale udało mu się dojechać do mety.

Następną rundą WRC będzie Rajd Portugalii, który odbędzie się w dniach 21-24 maja.