Vettel dobrze się bawił za kierownicą Porsche 963

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel dołączył do fabrycznego zespołu Porsche Penske Motorsport na czas długodystansowego testu na torze MotorLand Aragón. Niemiec przejechał 118 okrążeń.

36-godzinny test był elementem przygotowań liderów klasyfikacji generalnej Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC do czerwcowego wyścigu 24 godziny Le Mans. Vettel dołączył w nim do siedmiu etatowych kierowców Porsche Penske Motorsport i wykonał dwa podwójne przejazdy o łącznym dystansie 581 kilometrów.

„Oczywiście, śledzę również inne dyscypliny sportów motorowych i znam wielu kierowców, którzy są aktywni w WEC i Le Mans” – powiedział Vettel. „W pewnym momencie moja ciekawość była tak wielka, że wpadłem na pomysł, aby samemu spróbować. Po dopasowaniu fotela, sesji na symulatorze i wyjeździe na tor w Weissach, już miałem dobre przeczucia. Jazda Porsche 963 tutaj, w Aragonii – to była na pewno dobra zabawa!”.

„Najpierw musiałem przyzwyczaić się do wszystkiego i znaleźć swój rytm. Doświadczenie z jazdy jest inne, po prostu z powodu dachu nad głową, a także radzenia sobie z większą wagą i oponami. Kierowcy fabryczni Porsche byli bardzo pomocni i wyjaśnili mi, co jest charakterystyczne dla tego auta i do czego muszę się przyzwyczaić. To ułatwiło mi zadanie”.

W 36-godzinnym teście uczestniczyły dwa prototypy Porsche 963. Vettel dołączył do załogi #5 – Matta Campbella, Michaela Christensena i Frédérica Makowieckiego. W siostrzanym aucie #6 do etatowych kierowców Kévina Estre, André Lotterera i Laurensa Vanthoora dołączył mistrz serii DTM Thomas Preining.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze