Red Bull ponownie z uszkodzonym pucharem

Red Bull po raz drugi z rzędu zakończył weekend Formuły 1 z uszkodzonym trofeum, tym razem po Grand Prix Belgii.

Po niedzielnym pewnym zwycięstwie Maxa Verstappena, a także dubletowi zapewnionemu dzięki drugiemu miejscu Serio Péreza, zespół świętował całkowity sukces w alei serwisowej, gdzie fotografowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia.

W pewnym momencie rozlał się szampan, a członkowie zespołu zaczęli w popłochu uciekać. Niestety, w całym zamieszaniu uszkodzone zostało trofeum dla najlepszego konstruktora w wyścigu.

W sieci na profilach społecznościowych Red Bulla widać, jak doradca zespołu Helmut Marko starał się chronić indywidualne trofea Verstappena i jego kolegi z zespołu, Sergio Péreza, ale nie był w stanie zabezpieczyć trofeum konstruktorów przed upadkiem, które zostało potrącone przez tablicę opuszczoną przez jednego z członków zespołu.

„Słuchajcie, [trofeum] znowu jest uszkodzone!” – słychać było z niedowierzaniem Verstappena. „Trofeum znowu się rozbiło!”.

Wydarzyło się to zaledwie tydzień po tym, jak porcelanowe trofeum Verstappena za zwycięstwo w Grand Prix zostało połamane w dwóch miejscach z powodu oryginalnego sposobu wstrząśnięcia wina musującego przez Lando Norrisa.

Przed rundą na Spa-Francorchamps Brytyjczyk nawet przeprosił Verstappena za zniszczenie tego wyjątkowego, wykonanego ręcznie porcelanowego trofeum o wartości 44 500 dolarów.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze