Kubica: Jestem gotów, jeśli zespół będzie mnie potrzebował ponownie

Robert Kubica ukończył Grand Prix Holandii na 15. miejscu. Polski kierowca po wyścigu przyznał, że jest zadowolony z niedzielnego wyścigu i jest gotowy na kolejne wyzwanie, jeśli zespół będzie chciał skorzystać z jego usług.

Krakowianin, który w kwalifikacjach zanotował 18. wynik, ostatecznie wystartował z 16. pozycji ze względu na start z alei serwisowej Sergio Péreza i Nicholasa Latifiego. Kubica ostatecznie finiszował na 15. miejscu: „Jestem całkiem zadowolony z mojego wyścigu, nawet w przypadku, gdy odbywał się on na jednym z najtrudniejszych i najbardziej fizycznych torów [w kalendarzu]” – powiedział Kubica. „Ostatnim razem przejechałem pełny dystans wyścigu prawie dwa lata temu w Abu Zabi, ale ostatecznie był to dobry wyścig i miałem nawet trochę frajdy z rywalizacji”.

„Prawdopodobnie wszyscy spodziewali się chaotycznego wyścigu przy żółtych flagach lub przy samochodzie bezpieczeństwa, ale nic takiego się nie wydarzyło. Udało mi się stoczyć dobrą walkę z Sebastianem [Vettelem], a potem złapałem Latifiego i wyprzedziłem go na ostatnim okrążeniu, co sprawiło mi frajdę”.

Na ten moment Kubica nie wie, czy podczas Grand Prix Włoch ponownie zastąpi Kimiego Räikkönena, ale przyznaje, że jest przygotowany na taką ewentualność: „Biorąc pod uwagę ilość przygotowań, jakie miałem, jestem bardzo zadowolony z przebiegu wyścigu. Jestem gotów, jeśli zespół będzie mnie potrzebował ponownie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze