Kubica: Wydobyliśmy z wyścigu tyle, ile mogliśmy

Robert Kubica podczas Grand Prix Włoch zajął 14. pozycję na mecie. Polak przyznał po zakończonej rywalizacji, że zmagał się z brakiem przyczepności.

Na pewnym etapie wyścigu Kubica plasował się na 12. miejscu, nie odstając od gwarantującej punkty pierwszej dziesiątki. Niestety degradacja opon nie pozwoliła Polakowi na dalszą walkę: „To nie był łatwy wyścig, ale w końcu wydobyliśmy z niego tyle, ile mogliśmy” – powiedział Kubica. „Moje pierwsze okrążenie było dobre, choć start nie był w porządku, to przeskoczyłem o trzy pozycje, mimo, że jako jedyny oprócz Bottasa miałem twarde opony”.

„Przyczepność nie była zbyt dobra, więc wiedziałem, że muszę dbać o opony, dlatego zwiększyłem dystans od Russella. Liczyłem na drugą część wyścigu, kiedy pośrednie [opony] będą atutem. Jednak nawet po postoju w boksie z trudem podążałem za samochodami z przodu. Mogłem się zbliżyć, ale wtedy traciłem zbyt dużo przyczepności”.

Podobnie, jak przed tygodnie w Holandii, Krakowianin stoczył pojedynek z Sebastianem Vettelem, co przyniosło mu nieco frajdy: „ W końcu ponownie stoczyłem kilka fajnych pojedynków z Sebastianem [Vettelem], zanim zamieniłem się miejscami z Antonio i ostatecznie zająłem 14. miejsce.”

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze