Verstappen: Samochód Williamsa nie jest tak słaby, jak wielu uważa

Max Verstappen zauważył poprawę w tempie zespołu Williamsa i przyznał, że samochód FW43 nie jest tak słaby, jak uważa wiele osób.

Zespół z Grove od kilku lat przeżywa ciężkie chwile, a w ostatnim sezonie kierowcy Williamsa nie zdobyli żadnego punktu w klasyfikacji. W tym sezonie wszystko układa się dużo lepiej i George Russell oraz Nicholas Latifi zgromadzili dla zespołu z Grove 23 punkty. Zdecydowaną poprawę w prowadzeniu samochodu FW43 zauważył również Max Verstappen, który uważa, że na torach z większym dociskiem Russell i Latifi mogą spokojnie rywalizować o punkty.

George [Russell] jest oczywiście bardzo dobrym kierowcą, ale jeśli jesteś w stanie robić takie rzeczy [drugie miejsce w kwalifikacjach do GP Belgii] to pokazuje, że samochód jest całkiem szybki i nie jest tak zły, jak myślą inni ludzie" - powiedział Holender. Zdobywanie punktów, tak dobre kwalifikacje, jak w Belgii, czy w Rosji nie mogą być przypadkiem. Oczywiście nie jest to samochód tak szybki, jak Red Bull, czy Mercedes, ale dobrze radzą sobie na torach z większym dociskiem i wygląda to dla nich [Williamsa] coraz lepiej".

Verstappen uważa, że Russell bardzo szybko odnajdzie się w zespole Mercedesa w 2022 roku.

Szczerze mówiąc, najważniejsze jest, jak czujesz się w samochodzie. Nie ma znaczenia, czy w zespole jest 400 osób, czy 1000. Koniec końców liczy się tylko czas okrążenia i to, żeby pojechać jak najszybciej. Dobry kierowca bardzo szybko poradzi sobie z takimi detalami".

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1