Verstappen: Samochód Williamsa nie jest tak słaby, jak wielu uważa

Max Verstappen zauważył poprawę w tempie zespołu Williamsa i przyznał, że samochód FW43 nie jest tak słaby, jak uważa wiele osób.

Zespół z Grove od kilku lat przeżywa ciężkie chwile, a w ostatnim sezonie kierowcy Williamsa nie zdobyli żadnego punktu w klasyfikacji. W tym sezonie wszystko układa się dużo lepiej i George Russell oraz Nicholas Latifi zgromadzili dla zespołu z Grove 23 punkty. Zdecydowaną poprawę w prowadzeniu samochodu FW43 zauważył również Max Verstappen, który uważa, że na torach z większym dociskiem Russell i Latifi mogą spokojnie rywalizować o punkty.

George [Russell] jest oczywiście bardzo dobrym kierowcą, ale jeśli jesteś w stanie robić takie rzeczy [drugie miejsce w kwalifikacjach do GP Belgii] to pokazuje, że samochód jest całkiem szybki i nie jest tak zły, jak myślą inni ludzie" - powiedział Holender. Zdobywanie punktów, tak dobre kwalifikacje, jak w Belgii, czy w Rosji nie mogą być przypadkiem. Oczywiście nie jest to samochód tak szybki, jak Red Bull, czy Mercedes, ale dobrze radzą sobie na torach z większym dociskiem i wygląda to dla nich [Williamsa] coraz lepiej".

Verstappen uważa, że Russell bardzo szybko odnajdzie się w zespole Mercedesa w 2022 roku.

Szczerze mówiąc, najważniejsze jest, jak czujesz się w samochodzie. Nie ma znaczenia, czy w zespole jest 400 osób, czy 1000. Koniec końców liczy się tylko czas okrążenia i to, żeby pojechać jak najszybciej. Dobry kierowca bardzo szybko poradzi sobie z takimi detalami".

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze