Sainz: Nadal trochę brakuje do Maxa i Charlesa

Carlos Sainz Jr. wystartuje z trzeciego pola do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Holandii. Jak przyznał kierowca Ferrari, jego ostatnie okrążenie było czyste.

Hiszpan zdaje sobie sprawę, że pokonanie swojego partnera z zespołu – Charlesa Leclerca – oraz Maxa Verstappena będzie bardzo trudne.

„To było czyste okrążenie. Po prostu brakuje tej dziesiątej lub pół do Charlesa i Maxa. Dzisiaj było na limicie – wykorzystałem każdy metr toru i naciskałem. Pomiędzy Q1 a Q2, aż do Q3 nie było łatwo, ale w końcu wykonaliśmy przyzwoitą robotę”.

Hiszpan zauważył również, że w porównaniu z zeszłym rokiem i wagą obecnych samochód jest ciężej.

„Z tymi ciężkimi samochodami jest bardzo trudno. Opony się przegrzewają i dochodzi do tego degradacja, więc jutro będzie bardzo interesujący dzień. Nawet jeżeli nie można wyprzedzać, to sporo się dzieje. Do wyboru będzie wiele opcji, które będą oparte na strategii. Spodziewam się wyrównanego wyścigu z jeszcze większą liczbą samochodów w czole stawki, ale jestem przekonany, że możemy walczyć tu o czołowe miejsca. Wyprzedzanie może być nieco łatwiejsze niż w zeszłym roku, a dużą rolę odegra strategia”.

Jak przyznał kierowca Ferrari, sobotni wieczór spędzi razem z ekipą, aby rozważyć wszystkie dostępne opcje i maksymalnie zmaksymalizować potencjalny wynik niedzielnego wyścigu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze