Leclerc z 20. pole position w Formule 1

Charles Leclerc powiedział, że zamierza celować w «świetny wynik» podczas niedzielnego Grand Prix Belgii ze względu na start z pole position, jednak podkreślił, że nie jest pewien, czy uda mu się zdobyć pierwsze tegoroczne zwycięstwo dla Ferrari.

Max Verstappen był najszybszym kierowcą podczas piątkowej czasówki, wyprzedzając resztę stawki aż o 0,8 sekundy, lecz kara za wymianę skrzyni biegów spowoduje, że spadnie on na szóstą pozycję przed niedzielnym wyścigiem.

Będzie to drugi wyścig w tym roku, w którym Leclerc wystartuje z pole position, wcześniej dokonując tego w Grand Prix Azerbejdżanu. Kierowca Ferrari wyraził nadzieję, że będzie w stanie zamienić je przynajmniej na podium.

„Myślę, że oni [Red Bull] mają bolid o wiele lepszy niż nasz” – powiedział Leclerc. „Oczywiście świetnie jest startować z pierwszego miejsca i sądzę, że daje nam to wielką szansę na osiągnięcie świetnego wyniku. Powiedzieć jednak, że będziemy celować w zwycięstwo, to chyba byłoby zbyt optymistyczne. Jeśli będzie się nadarzała okazja, zawsze będę próbował z niej skorzystać. Uważam jednak, że będzie trudno ich powstrzymać”.

Ferrari nie było w stanie nawiązać regularnej walki z Red Bullem, który już teraz ma gigantyczną przewagę nad rywalami, jednak rozdzielenie obu kierowców stajni z Milton Keynes na starcie GP Belgii zadowala Monakijczyka, który dokonał tego w trudnych przesychających warunkach. Dodał on jednak, że czas pole position Verstappena był nie do zdobycia.

„Jestem na pewno bardziej zadowolony. Włożyłem sporo pracy w te półmokre, półsuche warunki. Wiedziałem, że to właśnie te warunki sprawiają mi trudności, nie miałem odpowiedniego odczucia w Barcelonie. Nie mogę sobie przypomnieć innych wyścigów, w jakich mieliśmy takie warunki”.

„Dziś czułem się o wiele lepiej w samochodzie, co było pozytywne. Mimo to wciąż tracę dużo do Maxa, zwłaszcza w Q3. Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że moglibyśmy nieco lepiej sobie poradzić w Q3, ale nie sądzę, że pole position było możliwe. Moglibyśmy być nieco bliżej, gdybyśmy trochę później wyjechali na tor w finałowym segmencie”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze