Piastri: Cieszę się, że Mark jest po mojej stronie

Oscar Piastri powiedział, że jest zadowolony z tego, że mau boku byłego kierowcę F1 i zarazem rodaka, Marka Webbera, podczas swojego debiutanckiego sezonu w Formule 1.

Webber jest blisko związany z Piastrim od 2020 roku. To właśnie on negocjował umowę z McLarenem oraz odejście z Alpine.

„On jest świetny” – powiedział Piastri w rozmowie z Virgin Radio. „W pierwszych kilku latach współpracy wiele dla mnie zrobił za kulisami – i nadal to robi. Oczywiście ma ogromne doświadczenie w F1, doświadczenie w wyścigach, a teraz, kiedy znalazłem się w F1, ma mnóstwo pomysłów i pytań”.

Przeczytaj także: Wywiad z Oscarem Piastrim

„Na tym etapie mojej kariery są rzeczy, o których nawet nie myślałem, a on mnie o nie pyta, więc jest naprawdę bardzo dobry w pracy za kulisami i pomaganiu mi na torze, kiedy tylko może. Zdecydowanie cieszę się, że jest po mojej stronie”.

Po dość spokojnym początku swojej przygody w Formule 1, Piastri, po wywalczeniu pierwszych punktów podczas domowego GP Australii, okazał się jednym z odkryć tegorocznego sezonu po wprowadzeniu pakietu poprawek przez McLarena. Zameldował się w czołowej piątce w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech, a na Spa zajął drugie miejsce w sprincie. Niedzielnego Grand Prix niestety nie ukończył z powodu kolizji z Carlosem Sainzem Jr w La Source.

Piastri jest mimo to zadowolony ze swoich dotychczasowych występów w królowej sportów motorowych.

„Dla kogoś takiego jak mnie, kto jest w trakcie pierwszego roku startów, jest sporo zawirowania. To była bardzo intensywna pierwsza połowa sezonu, więc przerwa letnia była miłym momentem do refleksji. Robimy to, co kochamy i to, o czym marzyliśmy od małego dziecka. Jednocześnie spędzamy niemal połowę roku na torze wyścigowym i trzeba się upewnić, że czerpiesz z tego radość, inaczej spędzasz sześć miesięcy każdego roku, zastanawiając się, co robisz”.

„Mam nadzieję, że będziemy mogli nadal iść do przodu, walczyć o więcej trofeów i mieć dobrą drugą połowę sezonu”.

Źródło: f1i.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze