Przydatne narzędzia warsztatowe – dlaczego warto je mieć w domu?

Domowy garaż przekształcony w prowizoryczny warsztat, w którym naprawisz swój samochód, niesprawną elektronikę czy sprzęt AGD bądź niewielkich rozmiarów kącik majsterkowicz w piwnicy w bloku wymagają jednej rzeczy – odpowiedniego wyposażenia. Wysokiej jakości narzędzia warsztatowe docenią nie tylko profesjonaliści, ale również domowi majsterkowicze. Znacznie ułatwią i usprawnią one drobne prace naprawcze wykonywane w domu. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze i jaki typ sprzętu to istne „must-have” w dzisiejszych czasach?

Wiertarko-wkrętarka – niezbędnik domowej złotej rączki!

Narzędzi do warsztatu jest na rynku całe mnóstwo i nawet najlepiej wyposażone, profesjonalne firmy nie mają ich wszystkich. Wśród nich jest jednak część wyposażenia, która absolutnie przyda się każdemu – zarówno miłośnikowi majsterkowania spędzającemu w garażu każdą wolną chwilę, jak i domowej złotej rączce. I nie chodzi tutaj o śrubokręt czy młotek, które znaleźć można w niemal każdym domu.

Niezaprzeczalnym liderem, jeśli chodzi o tego typu wyposażenie, jest wiertarko-wkrętarka, a szczególnie jej akumulatorowa wersja. Jest to niezwykle uniwersalne urządzenie, za którego sprawą można wiercić, wkręcać i wykręcać śruby, polerować, szlifować i ciąć, a nawet w razie konieczności, wykorzystać je do mieszania materiałów sypkich, takich jak gipsy, tynki, gładzie czy gotowe zaprawy klejowe. Dzięki pojemnej baterii nie ma konieczności ciągnięcia kabla, dzięki czemu wkrętarka zyskuje dużą mobilność i jest idealna do prac w trudno dostępnych miejscach.

Nawet najprostszy, kosztujący kilkadziesiąt złotych wkrętak akumulatorowy bardzo ułatwi domowe prace. Jednakże, decydując się na zakup, warto zainwestować trochę więcej i pozyskać wersję wkrętarki z udarem. Dzięki temu narzędzie to świetnie sprawdzi się w trakcie remontów i stanie się jeszcze bardziej uniwersalne. W ofercie sklepu iParts.pl znaleźć można wiele modeli, od renomowanych producentów.

Jakie jeszcze narzędzia warsztatowe warto mieć pod ręką?

Kolejnym narzędziem warsztatowym (https://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/akcesoria,sprzet-warsztatowy-i-narzedzia,66-231.html) wartym uwagi, nawet dla osoby, która nie jest miłośnikiem majsterkowania, jest grzechotka. Na pierwszy rzut oka to nic innego, jak rozwinięta forma klucza nasadowego – ale jest to tyle i aż tyle! Swoją nazwę zawdzięcza funkcji, która umożliwia cofnięcie pozycji rękojeści klucza bez konieczności puszczania śruby. To, jak uciążliwy jest to proces, potwierdzą wszyscy, którzy musieli kiedykolwiek dokręcać trudnodostępną śrubę, na którą nie sposób nałożyć klasycznego klucza. Co więcej, inwestując w grzechotkę elektryczną, można jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę – nie będzie bowiem konieczności mozolnego, ręcznego wkręcania i wykręcania.

Następnym, dość niepozornym narzędziem, które jednak pozwoli oszczędzić bólu głowy w przyszłości, jest poziomica. Nie trzeba od razu wydawać majątku na profesjonalną, laserową poziomicę – pozyskanie przyzwoitego modelu „klasycznego” to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Jednakże jest to narzędzie nieocenione przy jakichkolwiek remontach – instalowaniu płyt kartonowo-gipsowych, układaniu płytek, montażu altany w ogrodzie czy nawet ustawianiu kuchenki. Brak odpowiedniego wypoziomowania to źródło utrapień, które w przypadku wyposażenia takiego jak AGD może doprowadzić do przedwczesnych awarii.

Narzędzia warsztatowe? Ale ja przecież nie mam na nie miejsca!

Powyższe słowa wypowiedziała niejedna osoba, która rozważała zakup jakichkolwiek narzędzi innych niż prosty śrubokręt czy młotek. Do ich przechowywania nie trzeba jednak wiele miejsca! Wspomniana w tekście wiertarko-wkrętarka razem z grzechotką zastąpią mnóstwo innych narzędzi i pozwolą zmniejszyć ilość wymaganej przestrzeni do ich przechowywania. Szczególnie wtedy, gdy zainwestuje się w odpowiednie akcesoria do nich – jak bity, groty czy nasadki, które jeszcze bardziej rozszerzą ich funkcjonalność.

Jak nietrudno się domyślić, narzędzia trzeba przechowywać w odpowiednich warunkach. Do tego celu posłużyć może skrzynia narzędziowa. Idealnie dobrana bez problemu pomieści wszystkie niezbędne narzędzia warsztatowe, zapewniając im ochronę, a przez to wydłużając ich żywotność. Pozwoli to także na uniknięcie sytuacji, w której jakiś bit czy wręcz całe narzędzie gdzieś się zapodzieje – w skrzyni wszystko będzie dostępne pod ręką!

Wszystkie wyżej wymienione narzędzia, możecie Państwo kupić w sklepie iParts.pl.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze