Hauger odnosi pierwsze zwycięstwo w Formule 2

Dennis Hauger odniósł zwycięstwo w sobotnim sprinterskim wyścigu Formuły 2 na ulicznym torze w Monte Carlo. To pierwszy triumf w tych mistrzostwach dla juniora Red Bulla oraz aktualnego mistrza Formuły 3. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega z Premy, Jehan Daruvala, a na najniższym stopniu podium stanął Marcus Armstrong.

Jake Hughes, który ustawił się na pole position, nie ruszył ze swojej pozycji, gdy na starcie zgasły czerwone światła. Brytyjczyk znajdował się po wewnętrznej i na szczęście wszyscy kierowcy byli w stanie ominąć jego bolid. W ten sposób na prowadzenie wysunął się startujący z drugiego pola Hauger, a za swoimi plecami miał Daruvalę.

Sporo pecha miał również dotychczasowy lider mistrzostw Felipe Drugovich, który wystartował z 9. pola. Na pierwszym okrążeniu doznał on przebicia opony i musiał zjechać do alei serwisowej. Zespół MP Motorsport zdecydował się postawić wszystko na jedną kartę i założył do jego samochodu opony deszczowe ze względu na nadciągające ciemne chmury, jednak ryzyko się nie popłaciło i Brazylijczyk musiał ponownie powrócić do boksów, tym razem po slicki. Ostatecznie, po przejechaniu trzech okrążeń, zespół wezwał go do siebie, aby popracować nad samochodem. Co ciekawe, Drugovich powrócił do wyścigu kilka okrążeń później, ponownie na deszczówkach. Został on wycofany z rywalizacji dopiero na jego półmetku.

Tymczasem Hauger z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę nad Daruvalą, która na ósmym kółku wynosiła prawie dwie sekundy. Jadący na trzecim miejscu Armstrong podążał dość blisko za indyjskim kierowcą, lecz pozostawał poza zasięgiem systemu DRS. Jako czwarty jechał z kolei Enzo Fittipaldi, który miał już 9 sekund straty do lidera, a za nim utworzyła się dość liczna grupa rywali, którzy jednak nie mieli sposobu na wyprzedzenie Brazylijczyka ze względu na naturę toru w Monako.

Na 10. okrążeniu wyścig został zneutralizowany wyjazdem samochodu bezpieczeństwa. Clement Novalak został zaatakowany w ciasnym przedostatnim zakręcie przez Ayumu Iwasę, lecz dwójka nie zmieściła się na wyjeździe z tej sekcji. Iwasa w ten sposób zepchnął Nowalaka wprost w bariery, kończąc przedwcześnie wyścig kierowcy MP Motorsport. Mimo kolizji, sędziowie nie obwinili żadnego z zawodników.

Wyścig został wznowiony na początku 13. okrążenia. Hauger pewnie utrzymał prowadzenie, a za nim jechali kolejno Daruvala, Armstrong, Fittipaldi oraz będący na piątym miejscu Jüri Vips. Hauger bardzo szybko wypracował kilkusekundową przewagę nad Daruvalą, którego głównym zagrożeniem był Armstrong, jadący ze stratą mniej niż sekundy. Tym razem lepsze tempo prezentował Fittipaldi, który również jechał stosunkowo blisko Armstronga, zaś za Brazylijczykiem wciąż podążał Vips.

Hauger kontrolował tempo do samego końca i odniósł pewne zwycięstwo. Daruvala zajął drugie miejsce, tracąc do zespołowego kolegi XXX sekund, zaś na najniższym stopniu podium stanął Armstrong. Czwartą lokatę wywalczył Fittipaldi, piąty był Vips, szósta pozycja przypadła Theo Pourchaire, a czołową dziesiątkę zamknęli Jack Doohan, Liam Lawson, Roy Nissany oraz Logan Sargeant.

Wyścig główny rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9:50.

PNrKierowcaZespółRezultat
11
Dennis Hauger
Prema Racing30 okr.
22
Jehan Daruvala
Prema Racing+ 6,711
37
Marcus Armstrong
Hitech Grand Prix+ 7,267
422
Enzo Fittipaldi
Charouz Racing System+ 13,164
58
Jüri Vips
Hitech Grand Prix+ 14,566
610
Théo Pourchaire
ART Grand Prix+ 15,829
73
Jack Doohan
Virtuosi Racing+ 17,365
85
Liam Lawson
Carlin+ 21,670
916
Roy Nissany
DAMS+ 22,838
106
Logan Sargeant
Carlin+ 23,031
119
Frederik Vesti
ART Grand Prix+ 26,356
1223
Cem Bölükbasi
Charouz Racing System+ 31,338
1320
Richard Verschoor
Trident+ 32,414
1421
Calan Williams
Trident+ 44,226
154
Marino Sato
Virtuosi Racing+ 44,652
1614
Olli Caldwell
Campos Racing+ 45,245
1725
Amaury Cordeel
Van Amersfoort Racing+ 47,270
1824
Jake Hughes
Van Amersfoort Racing+ 55,403
1917
Ayumu Iwasa
DAMS+ 55,751
NSK11
Felipe Drugovich
MP Motorsport
NSK12
Clement Novalak
MP Motorsport

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze