Po kolejnym udanym weekendzie w GP3, członek programu rozwojowego młodych kierowców Marussi, Tio Ellinas, otrzymał szansę przejechania się samochodu Formuły 1. Cypryjczyk weźmie udział w teście aerodynamicznym po prostej, który odbędzie się na Brytyjskim lotnisku w Kemble, we wtorek.

21-letni Ellinas rywalizuje drugi rok z rzędu w mistrzostwach GP3, w barwach Marussi Manor Racing i obecnie przewodzi w głównej klasyfikacji. Rok temu również był najlepszym zawodnikiem z rosyjskiej ekipy, dlatego otrzymał w nagrodę możliwość sprawdzenia się w testach młodych kierowców, które odbędą się w przyszłym miesiącu na Silverstone. Udział Ellinasa w tym teście uczyni go pierwszym Cypryjczykiem, który prowadził samochód F1.

„To oczywiste, że jestem bardzo podekscytowany, że będę miał okazję poprowadzić samochód MR02 zespołu Marussi.” – powiedział Ellinas - „Już od ubiegłorocznej jesieni nie mogłem doczekać się tego testu, a ostatnie tygodnie nie mijały mi zbyt szybko. Test aerodynamiczny na prostej wypełni mi lukę przed zbliżającymi się testami na Silverstone, a także będę mógł zapoznać się z samochodem i systemem pracy zespołu. Teraz staram się skupiać głównie na moim sezonie GP3, gdzie chciałbym wypaść jak najlepiej. Nie mogę udawać, że nie jestem podekscytowany możliwością przetestowania auta F1, dlatego chciałbym bardzo podziękować zespołowi Marussia za wiarę w moje możliwości. Mam nadzieję pokazać się z jak najlepszej strony i zebrać pomocne zespołowi dane.”

John Booth, szef zespołu Marussi, skomentował to tak: „Tio wykonał fantastyczną pracę dla naszego zespołu w GP3 przez ostatnie półtora roku. Jest nam bardzo miło, że ściga się w naszych barwach już drugi rok i jeszcze bardziej, że to właśnie on zapewnił nam pierwsze w historii zwycięstwo w GP3, w otwierającym sezon wyścigu w Hiszpanii. Z pewnością jest przyszłą gwiazdą i zasługuje na sprawdzenie się w samochodzie Formuły 1. Pierwszą okazję będzie miał do tego już w tym tygodniu, podczas testu na prostej w Kemble. Pozwoli mu to oswoić się z samochodem, by następnie wycisnąć z niego jak najwięcej na testach młodych kierowców na Silverstone. Mamy nadzieję, że sobie poradzi.”

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race