Lotterer i Wehrlein pozostają w Porsche na kolejny sezon

Fabryczny zespół Porsche w Formule E zdecydował o pozostaniu przy dotychczasowym składzie kierowców. André Lotter i Pascal Wehrlein będą reprezentować barwy niemieckiego producenta także w sezonie 2021/2022.

André Lotterer rywalizuje w Formule E dla Porsche począwszy od sezonu 2019/2020. 39-letni doświadczony zawodnik ma na koncie tytuł mistrza świata w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2012, a także trzykrotne zwycięstwo w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Do tej pory za kierownicą Porsche 99X Electric zapewnił sobie jedno pole position (Meksyk, 2019 rok) i trzy miejsca na podium (Rijad w 2019 r., Berlin w 2020 r. oraz Walencja w 2021 r.). 26-letni Pascal Wehrlein, mistrz DTM z 2015 r., jest najmłodszym członkiem zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche. Do serii trafił trzy lata temu przez Formułę 1, a teraz startuje w swoim pierwszym sezonie w barwach Porsche. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem było trzecie miejsce w kwietniowym wyścigu w Rzymie. W Puebla Pascal wywalczył pole position.

„Mimo że odnieśliśmy w tym sezonie kilka znaczących sukcesów, to nie osiągnęliśmy jeszcze wszystkich naszych celów. Tym bardziej się cieszę, że Porsche daje mi szansę i będę mógł przyłożyć rękę do dalszego rozwoju naszego zespołu” – powiedział André Lotterer.

Pascal Wehrlein dodał: „Zespół serdecznie mnie przyjął i choć byłem nowicjuszem, od samego początku czułem się tu bardzo komfortowo. W naszym pierwszym wspólnym sezonie wiele już osiągnęliśmy i ugruntowaliśmy swoją pozycję w Formule E. Jestem bardzo zadowolony, że będę częścią tego wspaniałego zespołu również w przyszłości”.

Finał sezonu Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2020/2021 odbędzie się już 14-15 sierpnia w Berlinie, gdzie kierowcy wystartują w dwóch wyścigach. Plany zakładają, że ósmy sezon pierwszej na świecie serii wyścigów elektrycznych bolidów – 2021/2022 – rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia, od oficjalnych jazd testowych dla wszystkich zespołów. Pierwszy i drugi wyścig zaplanowano na 28-29 stycznia 2022 r. w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze