Günther przechodzi do Nissana w Formule E

Były fabryczny kierowca BMW Maximilian Günther dołączy do zespołu Nissan e.dams na sezon 2021/2022 Mistrzostw Świata Formuły E. Będzie on partnerem Sébastiena Buemiego.

Niemiecki kierowca pokazał niesamowite umiejętności w swoich dotychczasowych startach w Formule E, odnosząc trzy zwycięstwa i raz plasując się na drugim stopniu podium. Wcześniej odnosił sukcesy w kategoriach juniorskich w różnych seriach wyścigowych, a w 2016 roku zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Europy FIA Formuły 3. Następnie startował w serii FIA Formuły 2, w której odnotował na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedno podium. W Formule E zadebiutował w 2018 r.

Maximilian Günther powiedział: „Jestem dumny, że mogę się stać częścią rodziny Nissan e.dams. Zespół stawia sobie bardzo ambitne cele w Mistrzostwach Świata ABB FIA Formuły E, a ja czuję się silnie zmotywowany, aby wnieść swój wkład w realizację tych dążeń. Możliwość startów w zespole fabrycznym jednego z największych producentów samochodów na świecie to dla mnie prawdziwy zaszczyt oraz kolejny wielki krok w mojej sportowej karierze. Nie mogę się doczekać tej ekscytującej przygody”.

Nissan z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia ósmego sezonu mistrzostw, który będzie już czwartym rokiem startów zespołu w Formule E. „Cieszymy się, że Maximilian wniesie do zespołu swoją pasję i zapał” – powiedział Tommaso Volpe, globalny dyrektor ds. sportów motorowych Nissana. „Ten młody kierowca odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w swoim debiutanckim sezonie w Formule E i został najmłodszym triumfatorem wyścigu w całej historii serii”.

„Z radością witam Maximiliana w wielkiej wyścigowej rodzinie Nissana” – powiedział Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny w Nissan Motor Co., Ltd. „Maximilian, który ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w wyścigach Formuły E, wnosi do zespołu duże doświadczenie. Jestem pewien, że bardzo szybko się zadomowi i odniesie sukces w stawce, w której na co dzień rywalizują jedni z najbardziej utalentowanych kierowców w sportach motorowych”.

Poprzez swoją obecność na torach Formuły E Nissan pragnie przybliżyć szerszej publiczności emocje i radość z jazdy bezemisyjnymi samochodami elektrycznymi. W ramach dążenia do osiągnięcia neutralności węglowej w działalności spółki oraz w cyklu życia jej produktów do 2050 r. Nissan planuje zelektryfikować wszystkie nowe pojazdy oferowane na kluczowych rynkach do początku lat 30. XXI wieku.

„Nasze długoterminowe zaangażowanie w Formułę E zapewnia nam potężną platformę, dzięki której możemy zademonstrować ekscytujące osiągi naszej bezemisyjnej technologii stosowanej w samochodach elektrycznych. Konkurowanie w całkowicie elektrycznej serii wyścigowej pomaga nam tworzyć dla naszych klientów jeszcze lepsze samochody, wzbogacone o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne przeniesione z torów wyścigowych na drogi” – dodaje Gupta.

„Dołączenie przez Maximiliana do naszego zespołu otwiera kolejny ekscytujący rozdział naszej przygody z Formułą E” – powiedział Gregory Driot, jeden z szefów zespołu Nissan e.dams. „Jego szybkość i determinacja będą cennymi atutami dla rozwoju naszego zespołu”.

Mitsunori Takaboshi pozostanie kierowcą testowym i rezerwowym zespołu, natomiast Jann Mardenborough, były zwycięzca Nissan GT Academy, będzie pełnił funkcję kierowcy rozwojowego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze