Cassidy przechodzi do Jaguara, Frijns wraca do Envision

Fabryczny zespół Jaguara wzmocni swój skład przed sezonem 2023/2024 Mistrzostw Świata Formuły E. Do Mitcha Evansa dołączy jego rodak i aktualny wicemistrz świata Nick Cassidy, zastępując Sama Birda.

Nowozelandczyk dołączył do elektrycznej serii wyścigowej w sezonie 2020/2021, mając na koncie tytuły mistrzowskie w japońskich Super GT oraz Super Formule. Od początku startował w zespole Envision Racing, w swoim pierwszym sezonie dwukrotnie stając na podium, a w drugim odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo na ulicach Nowego Jorku.

Przełom nastąpił w sezonie 2022/2023, gdy wraz z wprowadzeniem samochodu trzeciej generacji jego zespół zmienił układ napędowy z Audi na Jaguara. Cassidy wygrał cztery wyścigi, jeszcze czterokrotnie stawał na podium i do przedostatniego wyścigu walczył o tytuł mistrzowski. Ostatecznie zajął drugie miejsce, pokonując w klasyfikacji sezonu kierowcę fabrycznego zespołu Evansa.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Jaguar TCS Racing na sezon 2024 Mistrzostw Świata Formuły E i nie mogę się doczekać, aby reprezentować ekipę z tyloma sukcesami w sporcie motorowym, co Jaguar” – powiedział Cassidy. „Miniony sezon był moim najbardziej udanym jak dotąd i nie mogę się doczekać, aby walczyć o punkty, podia i wygrane za kierownicą Jaguara I-Type 6. Znamy się z Mitchem od dziecka. Byliśmy rywalami przez wiele lat i jestem dumny, że teraz będziemy ścigać się razem i mam nadzieję, że dalej będziemy rozsławiać Nową Zelandię w świecie motorsportu”.

Cassidy zajmie miejsce Sama Birda, który był związany z Jaguarem przez trzy ostatnie sezony i choć rozpoczął od dwóch zwycięstw w swoich pierwszych 11 startach, od tamtej pory ani razu nie stanął na najwyższym stopniu podium.

Nowym partnerem zespołowym Sébastiena Buemiego zostanie Robin Frijns, który powróci do Envision Racing po rocznej przerwie. Holender odniósł z brytyjską ekipą oba swoje zwycięstwa i 12 z 13 finiszów na podium. Dwukrotnie finiszował też w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Jaguar Racing, Envision Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze