Power na pole position w Indianapolis

Will Power po raz trzeci wywalczył pole position do wyścigu IndyCar Series na drogowej wersji toru Indianapolis. To 51. triumf kwalifikacyjny w karierze Australijczyka.

Kierowca Team Penske uzyskał czas 1:09,8182, dzięki czemu pokonał tegorocznego debiutanta Roberta Wickensa. Kanadyjczyk był najlepszym spośród kierowców Hondy i ustawi się na starcie przed zwycięzcą pierwszej rundy Sébastienem Bourdaisem. Pierwszą szóstkę uzupełnili James Hinchcliffe, Jordan King i lider klasyfikacji generalnej Josef Newgarden.

Dwukrotny zwycięzca wyścigu Simon Pagenaud otarł się o miejsce w pierwszej szóstce i ustawi się obok zwycięzcy z Long Beach Alexandrem Rossim. Dziesiąty był Spencer Pigot, a pierwszą dziesiątkę uzupełnił Hélio Castroneves, dla którego to pierwszy tegoroczny występ w IndyCar.

Dopiero 18. miejsce zajął czterokrotny mistrz serii Scott Dixon, który nie wyszedł z sesji Q1 po raz pierwszy od trzech lat. Tylko o jedną lokatę wyżej uplasował się Graham Rahal, który zablokował koła na swoim mierzonym okrążeniu.

Sobotni wyścig na dystansie 85 okrążeń rozpocznie się o godzinie 21:43 polskiego czasu.