Tom Coronel zapowiedział swój udział w drugim sezonie Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR. Holender zasiądzie za kierownicą samochodu Cupra belgijskiego zespołu Comtoyou Racing.

Tiago Monteiro weźmie udział w pełnym sezonie 2019 Pucharu Świata Samochodów Turystycznych. To pierwszy pełny program portugalskiego kierowcy od czasu jego poważnego wypadku w trakcie testów na torze w Barcelonie we wrześniu 2017 roku.

Trzykrotny mistrz świata samochodów turystycznych Andy Priaulx dołączył do zespołu Cyan Racing, by wziąć udział w przyszłorocznym pucharze świata WTCR. Brytyjczyk poprowadzi samochód wchodzącej do cyklu marki Lynk & Co.

Aktualny mistrz serii DTM René Rast wystartuje gościnnie w tegorocznej rundzie Pucharu Świata Samochodów Turystycznych na torze Nürburgring Nordschleife. Niemiec poprowadzi Audi RS 3 LMS.

Gabriele Tarquini wywalczył pole position do głównego wyścigu Pucharu Świata Samochodów Turystycznych na ulicach Marrakeszu. Włoch pokonał w kwalifikacjach Yvana Mullera oraz Norberta Michelisza.

Gabriele Tarquini wygrał pierwszy wyścig nowego Pucharu Świata Samochodów Turystycznych na ulicach Marrakeszu. Włoch pokonał zdobywcę pole position Theda Björka oraz Roba Huffa.

Aktualny mistrz świata samochodów turystycznych Thed Björk wystartuje z pole position do pierwszego wyścigu Pucharu Świata Samochodów Turystycznych na ulicach Marrakeszu.

Na torze w Barcelonie odbył się oficjalny dzień testów przed tegorocznym Pucharem Świata Samochodów Turystycznych. Dwa pierwsze miejsca zajęli John Filippi i Pepe Oriola z Campos Racing.

Organizatorzy Pucharu Świata Samochodów Turystycznych opublikowali prowizoryczną listę zawodników zgłoszonych do sezonu 2018. Znalazło się na niej 26 nazwisk.

Zespół Boutsen Ginion Racing poinformował, że Tiago Monteiro nie weźmie udziału w pierwszej rundzie tegorocznego Pucharu Świata Samochodów Turystycznych w Marrakeszu. Portugalczyk wciąż odczuwa skutki wrześniowego wypadku.