Nowe podłogi w Ferrari i Haasie na GP Miami

Podczas Grand Prix Formuły 1 w Miami zarówno Ferrari jak i Haas zaprezentowały w Stanach nowe podłogi w swoich bolidach.

Włoski, jak i amerykański zespół, od początku sezonu mówili, że będą czekać z ulepszeniami do piątego wyścigu sezonu. W porównaniu z rundą w Azerbejdżanie, to jedne z nielicznych i widocznych zmian w zespołach F1.

W przypadku Ferrari, zespół ma nadzieję, że nowe rozwiązania pomogą w tempie wyścigowym. SF-23 do tej pory było szybkie w kwalifikacjach [Leclerc dwukrotnie zdobył pierwsze pole startowe do obu wyścigów w Baku], ale w przypadku tempa wyścigowego było już znacznie gorzej w porównaniu z szybkim Red Bullem. Monakijczyk dwukrotnie przegrał z Sergio Pérezem, który okazał się być «królem ulicznego toru w Baku».

Nowa podłoga w Ferrari została zaprojektowana w taki sposób, aby poprawić wydajność i płynność, ale jak przyznają sami członkowie ekipy „jest to standardowy plan i cykl rozwoju”. W przypadku Haasa nowa podłoga jest jedną z pierwszych planowanych nowości, które mają się pojawić w czasie trwania sezonu.

„Dzięki lepszej kontroli rozkładu ciśnienia i zarządzania przepływem poprzecznym uzyskaliśmy poprawę wydajności aerodynamicznej samochodu przy niskich, średnich i dużych prędkościach” – informuje Haas. Zmiany są widoczne szczególnie w tylnej części auta i mają one na celu zminimalizowanie «podskakiwanie» auta.

Podczas treningów z nowej podłogi korzystał Nico Hülkenberg. Niemiec co prawda stracił panowanie nad swoim Haasem w pierwszym treningu i uszkodził nowy element, ale zespół jest w pełni zadowolony z jej działania i tego, jakie korzyści może przynieść podczas niedzielnego wyścigu.

Minimalne poprawki ma w swoim aucie Aston Martin – inny układ chłodzenia znajdujący się na pokrywie silnika. Również w AlphaTauri możemy dostrzec nową konstrukcję lusterek, które mają za zadanie lepiej sterować przepływem powietrza.  Żadnych poprawek nie zaprezentował Red Bull, McLaren oraz Williams.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze