Campos bez Boschunga w Hiszpanii

Hiszpański zespół Formuły 2 Campos Racing poinformował po treningach, że ich etatowy kierowca Ralph Boschung został wycofany z uczestnictwa w dalszej części zmagań na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Szwajcar wycofał się po tym, jak zaczął odczuwać ból szyi, którego nabawił się po wyścigu na torze Imola.

„Niestety, nasz kierowca Ralph Boschung nie jest w stanie wziąć udziału w weekendzie w Barcelonie” - czytamy w oficjalnym komunikacie zespołu. „Szwajcar zaczął odczuwać silny ból szyi po trzeciej rundzie na torze Imola. Był jednak przekonany, że będzie w stanie się ścigać w ten weekend, ale po dzisiejszym treningu zdał sobie sprawę, że nie może jechać najlepiej jak potrafi, zatem postanowił się wycofać się z zawodów i skupić na regeneracji, aby spróbować być w 100% gotowym na rundę w Monako. Oczywiście ekipa w pełni wspiera jego decyzję i życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia”.

Sam zawodnik przyznał, że ma plan powrotu do zdrowia i że w pełni skupi się na przygotowaniach do rundy Monako, które odbędzie się już za tydzień, w dniach 27-29 maja.

„To bardzo trudny moment i trudno to zaakceptować, ale zdrowie zawsze jest priorytetem. Przygotowałem już plan regeneracji na kilka następnych dni i mam nadzieję, że uda mi się odzyskać siły przed wyścigami w Monako w następny weekend. Chcę podziękować mojemu zespołowi i sponsorom za pełne wsparcie w podjęciu decyzji i życzę mojemu koledze z zespołu powodzenia w ten weekend”.

Źródło: fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1