Leclerc odchodzi z akademii Ferrari

Ferrari ogłosiło przyszłoroczny skład swojego programu rozwoju młodych kierowców Ferrari Driver Academy. Zabrakło w nim Arthura Leclerca, brata kierowcy Formuły 1 Charlesa.

Leclerc dołączył do FDA w 2020 roku, po zajęciu trzeciego miejsca w Niemieckiej Formule 4 i już w swoim pierwszym sezonie był drugi w Europejskiej Formule Regional, rywalizując dla zespołu Prema.

W 2021 roku Monakijczyk awansował do Formuły 3, gdzie spędził dwa sezony w ekipie Prema, plasując się na dziesiątym i szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Po drodze Leclerc zdobył tytuł w Azjatyckiej Formule Regional.

Sezon 2023 Leclerc spędził w Formule 2, startując dla zespołu DAMS. W większości nieudany sezon zakończył na odległej, 15. pozycji w klasyfikacji generalnej, zdobywając w tym czasie tylko jedno podium w Melbourne. Zespołowy kolega Leclerca Ayumu Iwasa był czwarty w tabeli punktowej z dorobkiem trzech zwycięstw.

Leclerc stracił miejsce w programie Ferrari Driver Academy, który przechodzi większą restrukturyzację – na jego czele stanie Jock Clear, dotychczasowy inżynier w zespole Charlesa Leclerca. Młodszy z braci pozostanie związany z marką, lecz jego przyszłoroczny program jest na razie nieznany.

Ferrari będzie miało tylko jednego przedstawiciela w Formule 2 w przyszłym sezonie. Będzie nim szósty w swoim debiutanckim sezonie Oliver Bearman. W Formule 3 włoską markę reprezentować będzie Dino Beganovic.

Źródło: ferrari.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze