Bearman zostaje w Premie

Oliver Bearman, podopieczny akademii Ferrari, pozostaje w Formule 2 razem z ekipą Prema. Dla obu stron będzie to trzeci wspólny sezon.

Brytyjczyk związał się z włoską ekipą w 2022, kiedy to ścigał się w Formule 3. Po znakomitych rezultatach, wygranej i aż ośmiu podiach, Bearman awansował do Formuły 2, którą w sezonie 2023 ukończył na szóstej pozycji. Wygrał czterokrotnie i trzy razy startował z pole position. Po debiutanckim sezonie w przedsionku Formuły 1 zawodnik ma nadzieję, że pokaże jeszcze więcej niż w tym roku.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być z ponownie z Premą w Formule 2. Dzięki nim przeszedłem długą drogę jako kierowca i jako człowiek przez te dwa lata i jestem podekscytowany tym, że mogę kontynuować pracę, którą do tej pory wykonywaliśmy również w następnym sezonie” – przyznał 18-latek.

Ollie Bearman, po bardzo dobrych wynikach w Formule 2, miał okazję wziąć udział w pierwszych treningach Formuły 1 wraz z Haasem, wypełniając zapis regulaminu, gdzie każdy zespół F1 musi powierzyć swój samochód młodym kierowcom. Kierowca Premy uzyskał dobre wyniki, a pod wrażeniem jego jazdy byli zarówno pracownicy amerykańskiej ekipy, jak i eksperci, którzy uważają, że jeżeli ten pokaże jeszcze więcej w nadchodzącym sezonie, ma szansę na fotel w sezonie 2025.

Zadowolony z przedłużenia współpracy jest także szef włoskiej Premy, Rene Rosin.

„To wspaniałe mieć Olliego razem z nami na kolejny rok po wspaniałym sezonie, jaki miał. Sposób, w jaki się przystosował, rozwinął i poprawił, jest znakomite i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak te postępy poprowadzą nas dalej. Uważamy, że doświadczenie, które Ollie zdobył w tym roku, pomoże mu i zespołowi w przystosowania się do nowego samochodu. To z pewnością będzie ciekawe i obiecujące doświadczenie” – przyznał Rosin.

Przypomnijmy, że w sezonie 2024 na torze zadebiutuje nowy samochód F2, którego premiera miała miejsce na torze Monza, podczas minionego Grand Prix Włoch.

Źródło: Informacja prasowa Formuły 2

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze