Rosenqvist przenosi się do Meyer Shank Racing

Felix Rosenqvist po trzech latach zamienia McLarena na Meyer Shank Racing. Szwed przejmie bolid po Simonie Pagenaudzie i dołączy do zakontraktowanego już Toma Blomqvista na przyszły sezon IndyCar.

Będzie to szósty sezon Szweda w najwyższej amerykańskiej serii bolidów jednomiejscowych. Jego najlepszym wynikiem na koniec sezonu jest szóste miejsce, osiągnięte w debiucie w 2019 roku, jeszcze w zespole Chip Ganassi Racing. Rosenqvist ma na swoim koncie jedno zwycięstwo, w drugim wyścigu na torze Road America w 2020 i sześć podiów. 31-latek ścigał się również w japońskiej Super Formule i Formule E, w której w sezonie 2016-17 wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę rozpocząć kolejny rozdział w mojej karierze IndyCar razem z MSR” – powiedział Rosenqvist. „Będzie to świetna okazja dla mnie i MSR, aby wspólnie wznieść się na wyższy poziom. Jestem również całkiem podekscytowany, że będę mógł znowu pracować z moim starym przyjacielem Tomem [Blomqvistem]. Jestem gotowy, aby rozpocząć współpracę i następny sezon”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że nasze plany na sezon 2024 IndyCar zostały sfinalizowane i że możemy powitać Felixa w zespole” – powiedział Mike Shank, współwłaściciel zespołu. „Felix był kimś, kto był na naszym radarze już od jakiegoś czasu i wszystko […]. Nie jest tajemnicą, że mieliśmy trudny sezon, z pewnymi rzeczami poza naszą kontrolą i innymi pod naszą. Myślę, że wszyscy z niecierpliwością czekamy na całkowity reset, rozpoczęcie od nowa i wzięcie się do pracy. Myślę, że Tom i Felix będą ze sobą współpracować i uczyć się od siebie nawzajem. Hélio [Castroneves] będzie również z nami na każdym wyścigu, aby przekazać nam swoje opinie i porady, co będzie dodatkowym bonusem, więc myślę, że przed nami solidny rok”.

Faworytem do zastąpienia Rosenqvista w McLarenie jest David Malukas. Młody Amerykanin nie raz pokazywał dobre tempo i był łączony ze wszystkimi największymi zespołami. Na czoło tej stawki podobno wysunął się McLaren, a oficjalnego potwierdzenia powinniśmy spodziewać się w najbliższej przyszłości.

Źródło: meyershankracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze