Andretti Autosport zmienia się w Andretti Global

Wyścigowe imperium Michaela Andrettiego rozrasta się z każdym rokiem. Zespół IndyCar rywalizuje już także w IndyNXT, Formule E i Extreme E, a we współpracy z innymi także w IMSA oraz australijskiej Supercars i meksykańskiej Super Copa. Globalne ambicje zespołu odzwierciedla jego nowa nazwa – Andretti Global.

Michael Andretti potwierdził na początku roku, że poza budową nowej siedziby w Stanach Zjednoczonych, jego zespół będzie miał też europejski oddział. Były kierowca F1 i mistrz IndyCar stwierdził również, że chce uczestniczyć w każdym z największych wyścigów na świecie.

Ekipa planuje obecnie ekspansję w dwóch kierunkach – Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC oraz Formuły 1. Jego starania o wejście do wyścigów Grand Prix są dobrze udokumentowane i czeka obecnie na akceptację swojego zgłoszenia przez FIA, co może nastąpić lada moment.

Andretti od początku prezentował swój projekt F1 jako Andretti Global. Ta nazwa będzie teraz dotyczyła całej organizacji. Zaprezentowano także nowe logo, wzorowane na pagonie używanym przez Mario Andrettiego na swoim kasku.

„Jestem dumny z tego, co Andretti Autosport osiągnęło przez lata i mamy wiele wspomnień z tych wyjątkowych chwil” – powiedział Michael Andretti. „Tak samo, jak jestem dumny z naszej przeszłości, jestem podekscytowany naszą przyszłością. Cały czas się rozwijamy i budujemy globalną wyścigową instytucję. Chcemy zakorzenić się w kulturze naszych fanów, zespołów i partnerów. Zmiana wizerunku to ważny kamień milowy dla naszego zespołu, ale to dopiero początek. Jesteśmy zdeterminowani, aby odnieść sukces i jesteśmy pewni, że Andretti Global czekają wielkie rzeczy”.

Źródło: andrettiautosport.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze