Ciekawy weekend za Adrianem Paskiem

Lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski klasy Superstock 600 - Adrian Pasek ma za sobą ciekawy weekend, podczas którego wystartował zarówno w Pucharze Yamahy R6 Dunlop Cup, jak i w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski.

Pomimo tego, że popularny "Pasio" nie brał udziału w niedzielnej rundzie kategorii Superstock 600, nadal jest liderem mistrzostw przed Pawłem Przybylskim, który obecnie traci do niego 17 oczek.

W Pucharze Yamahy R6 Dunlop Cup Adrian bardzo dobrze rozpoczął sezon. Podczas pierwszej rundy zajął czwarte miejsce, a w Zolder stanął na drugim stopniu podium. Podczas kolejnych zmagań na znanym niemieckim torze Nürburgring 23-latek jechał na pewnym 4. miejscu, jednak sędziowie ukarali go za wyprzedzanie na żółtej fladze, w efekcie czego zgarnął tylko siedem punktów i spadł z drugiego na trzecie miejsce w generalce. Do wyścigu na węgierskim Hungaroringu Polak wystartował z kontuzją stopy, jednak pomimo ogromnego bólu dojechał do mety na 8. pozycji. Podczas 5. ulicznej rundy, pechowej dla polskiego zawodnika, Adrian nie zajął punktowanego miejsca. W pierwszym lewym zakręcie został wypchnięty i spadł na koniec stawki, próbując odrabiać straty dojechał dopiero osiemnasty, pomimo tego, że miał bardzo dobre tempo. Na holenderskim torze Assen dodał do swojego dorobku pięć punktów, a podczas kolejnej rundy w Oschersleben, która odbyła się w minioną niedzielę, dojechał do mety na 19. miejscu nie punktując wcale.

Na rundę przed końcem rywalizacji w Pucharze Yamahy R6 Dunlop Cup Adrian Pasek zajmuje 6. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Zawodnik Automobilklubu Rzeszowskiego ma na koncie 203 punkty w klasie Superstock 600 w Mistrzostwach Polski, gdzie jest liderem w swojej klasie.

Podczas pierwszych sześciu rund "Pasio" pięć razy stawał na najwyższym stopniu podium. Podczas lipcowej rywalizacji w czeskim Moście w obu wyścigach był od niego szybszy tylko Patryk Kosiniak, a 9. rundę na poznańskim torze Adrian ukończył na drugiej pozycji za coraz szybszym Przemkiem Krajewskim.

Ostatnie dwie rundy rozstrzygające tytuły mistrzowskie odbędą się na torze Slovakiaring 5-6 września.