Czterech zawodników z dzikimi kartami na Misano

Michele Pirro, Mattia Pasini, Luca Marini i Adrian Gyutai wystartują w najbliższy weekend w Grand Prix San Marino.

Michele Pirro, Ducati Team, MotoGP

Włoch pełni funkcję zawodnika testowego Ducati od końca 2012 roku. Przez ten czas wystartował w 17 rundach w zastępstwie kontuzjowanych motocyklistów lub z dziką kartą. Na początku tego sezonu otrzymał szansę ścigania się z dziką kartą na fabrycznym Desmosedici GP15 u boku Andrei Dovizioso i Andrei Iannone. Na Mugello zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zajął ósme miejsce. Misano, podobnie jak Mugello, to obiekt doskonale mu znany, na którym odbywała się większość testów w jakich uczestniczył. To może mu dać znaczną przewagę nad niektórymi zawodnikami MotoGP.

Mattia Pasini, Gresini Racing Team, Moto2

Włoch dołączy do stawki Moto2 po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej podziwialiśmy go podczas rundy na Mugello, gdzie zajął 18-te miejsce. Na swoim koncie ma zwycięstwo na Misano, odniesione w klasie 125cc w 2007 roku oraz drugie miejsce w klasie 250cc z sezonu 2009.

Luca Marini, Paginas Amarillas HP 40, Moto2

Przyrodni brat Valentino Rossiego, w padoku znany głównie dzięki pokrewieństwu z mistrzem świata, start na Misano zawdzięcza swoim imponującym osiągnięciom. Włoch ściga się obecnie w Mistrzostwach Europy w klasie Moto2 i zajmuje 6.miejsce w klasyfikacji generalnej. Co więcej, już w swoim trzecim starcie wywalczył miejsce na podium. Jego debiut w Mistrzostwach Świata miał miejsce dwa lata temu, kiedy rywalizował na Misano w klasie Moto3 w barwach ekipy Twelve Racing, także z dzika kartą. Niestety wyścig nie ułożył się dla niego najlepiej, nie ukończył nawet pierwszego okrążenia. Oby tym razem poszło mu lepiej.

Adrian Gyutai, TVR, Moto3

W najbliższy weekend Węgier będzie stawiał swoje pierwsze kroki w mistrzostwach świata. Jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w swoim kraju. Wygrał węgierską serię Superstock 600 i odnosił sukcesy w Mistrzostwach Włoch.

Źródło: motogp.com