Vettel uruchomił domki dla owadów na Suzuce

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 Sebastian Vettel zaprezentował swój nowy projekt mający promować bioróżnorodność. W czwartek przed Grand Prix Japonii na terenie toru Suzuka uruchomiono 11 domków dla owadów.

Kompleks został postawiony wewnątrz drugiego zakrętu. Aby zwrócić uwagę na projekt Vettela, władze toru pomalowały krawężniki w tym miejscu na czarno-żółto. W akcję promocyjną zaangażowali się także kierowcy i zespoły F1 – każdy z nich przyozdobił wybrany przez siebie domek.

Vettel jeszcze za czasów swoich startów w mistrzostwach świata angażował się w problemy środowiskowe i potraktował temat bardzo poważnie. Niemiec współpracował z lokalnym stolarzem nad konstrukcją domków, które zaprojektowano tak, aby zapewniały przyjazne środowisko różnym insektom, nie tylko pszczołom.

„Wszyscy znamy pszczoły, które są żółto-czarne. To doskonały ambasador tego projektu, a celem jest zwrócić uwagę na potrzebę bioróżnorodności, która oznacza nie tylko pszczoły, ale też wszystkie inne insekty” – napisał Vettel w mediach społecznościowych. „Wykorzystaliśmy pszczołę jako naszego ambasadora, który pomoże nam nieść tę bardzo ważną wiadomość”.

Mistrz świata ma nadzieję na popularyzację tego typu projektów i że inne tory wyścigowe również zechcą pomalować swoje krawężniki w żółto-czarne barwy.

Źródło: espn.co.uk

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze