Rast opuszcza McLarena

Ekipa Formuły E NEOM McLaren oficjalnie potwierdziła, że René Rast opuszcza zespół, z którym ścigał się w sezonie 2022/2023.

Niemiecki kierowca wyścigowy i wielokrotny mistrz serii DTM dołączył do zespołu z Woking na początku sezonu 2022, który był debiutem w historii McLarena w elektrycznej serii wyścigowej. Wcześniej Rast ścigał się dla zespołu Audi Sport ABT Schaeffler. Razem z McLarenem Niemiec stanął raz na podium, podczas E-Prix Arabii Saudyjskiej na ulicach Rijadu, gdzie zajął trzecie miejsce. Cały sezon Formuły E zakończył na trzynastej pozycji z czterdziestoma punktami na swoim koncie.

„Możemy potwierdzić, że René Rast nie będzie się ścigać w naszym zespole w sezonie 2024” – czytamy w poście umieszczonym w mediach społecznościowych. „Po roku niesamowitych wspomnień, w tym po naszym pierwszym podium w Formule E, wszyscy związani z zespołem życzą René wszystkiego najlepszego w jego przyszłych przedsięwzięciach”.

„René był integralną częścią sukcesów i nauki zespołu w pierwszym sezonie Formuły E jako NEOM McLaren. René podjął trudną decyzję, aby wykorzystać inne możliwości [kariery], a jako zespół w pełni popieramy jego decyzję. Nie mamy słów, aby wystarczająco mu podziękować za wszystko, co zrobił dla zespołu w ciągu tego roku”.

„Jeszcze raz dziękujemy René – będziemy za tobą tęsknić 🧡.”

Ekipa Formuły E nie podała jeszcze składu kierowców na nadchodzący sezon 2024.

Źródło: McLaren.com

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze